23 May
23May

Nejen v dnešní hodně hodně lidí hledá způsoby, jak a kde ušetřit peníze. Jedna z cest, kde je mnohdy možná výrazná úspora, jsou právě úvěry. Úrokové podmínky bank se totiž často mění. Víte, jaké možnosti máte?

Téměř každý dnes máme nějaký typ úvěru. Může se jednat o hypoteční úvěr, překlenovací úvěr (někdy nazýván meziúvěr), úvěr ze stavebního spoření, spotřebitelský úvěr na cokoli, nebankovní úvěr, kreditní kartu či kontokorent na účtu.

Úrokové podmínky bank se často mění. Obzvláště v dnešní době hodně lidí hledá úsporu. Jedna z oblastí, kde se dají mnohdy ušetřit výrazné peníze, jsou právě úvěry. Jste si jisti tím, že máte ten nejvýhodnější možný?


Variant, jak v této oblasti ušetřit, existuje celá řada. Záleží na typu úvěru, na sumě dlužné částky, na splatnosti úvěru a také na množství úvěrů.

1) Pokud máte jeden úvěr, můžete se pokusit se stávající bankou domluvit na nižší sazbě. Ne vždy k tomu ale banky bývají svolné. Druhou alternativou je podívat na to, zda existuje levnější řešení jinde na trhu. Ve většině případů totiž úvěr můžete převést k jiné bance.

Je však potřeba dát pozor na několik věcí, aby pro vás byl přechod opravdu výhodnější:
✔︎ zjistit, kolik vás předčasné splacení úvěru u stávající banky bude stát,
✔︎ zjistit, kolik stojí založení úvěru nového,
✔︎ zjistit, zda podmínkou úrokové sazby u nového úvěru není vazba na nějaký další produkt jako např. pojištění atd.

Zkrátka, důležité je opravdu porovnávat jablka s jablky. Pomoci Vám k tomu může i RPSN, tedy ukazatel celkové nákladovosti úvěru jako takového.

2) Pokud máte úvěrů několik, jako nejzajímavější varianta se jeví zkusit najít řešení sloučení všech těchto úvěrů dohromady. Nejen že tak můžete ušetřit výrazné peníze v rámci každodenního rozpočtu, ale budete mít nad úvěry i větší kontrolu. Další výhodou může být také to, že si v rámci konsolidace můžete „pohrát“ s nastavením splatnosti celého úvěru tak, aby se Vám snížilo měsíční zatížení.

❗️Neplaťte zbytečně moc, když nemusíte. Jen musíte být proaktivní. Banka se Vám sama od sebe neozve s tím, že máte úvěr příliš drahý a že existuje levnější řešení.


Hypotéka s radostí, efektivně, online. HYPI.cz.

28Mar
06Jun
Komentáře
* E-mail nebude na webu zveřejněn.