21 Mar
21Mar

Od začátku tohoto roku banky postupně zvyšují úrokové sazby. V posledním týdnu zvýšily další. Sazby tedy obecně vzrostly a je pravděpodobné, že budou růst dál. Proto, pokud v brzké době plánujete řešit novou hypotéku nebo se vám blíží konec fixace na stávající, možná není s „blokací“ stávající úrokové sazby na co čekat.


❓Že plánujete pořizovat novou nemovitost a tím pádem také řešit hypotéku, ale nemáte ještě dům či byt vybraný? Víte, že i s tímto si už dnes banky umí poradit?


Jedna z možností je například taková, že si můžete nechat schválit požadovanou výši hypotéky a do 3 let pak nemovitost koupit. Poplatek za vyřízení této hypotéky je o něco vyšší než u standardních hypoték, ale i v tomto případě pro naše klienty umíme vykomunikovat kompletní vyřízení zdarma. Úrokové sazby řešíme v rozmezí 1,99% p.a. – 2,29% p.a. v závislosti na délce fixace. Čím kratší fixace, tím nižší sazba.


Pokud byste náhodou nemovitost nenašli, naskočil by poplatek za nečerpání hypotéky, na druhou stranu je ale docela jednoduché se mu vyhnout - stačí z hypotéky vyčerpat jakoukoli částku.

Další výhody této hypotéky? 

✔️Když půjdete na prohlídku vysněné nemovitosti, můžete říci, že už máte hypotéku schválenou a tím vyšší bude pravděpodobnost, že prodávající prodá nemovitost právě vám.

✔️Nemusíte se už obávat toho, že by vám z nějakého důvodu nemusela být hypotéka po naleznutí vhodné nemovitosti schválená (např. z důvodu předchozí nemoci či narození potomka a s tím souvisejícími nižšími příjmy).

✔️Nemusíte mít obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb a tím pádem ani z toho, že se vám celé financování o to prodraží.

✔️Pokud na to budete bonitně dosahovat, hypotéku si pro jistotu můžete nastavit na vyšší částku. Rozdíl se jednoduše nevyčerpá.

💡Pokud byste rádi k daným možnostem získali více informací nebo si rovnou chtěli nechat udělat kalkulaci maximální možné hypotéky a jejích ostatních parametrů, neváhejte se nám ozvat. Na webu www.zfpbrno.cz si také můžete přímo zarezervovat možný termín společné online konzultace.

28Mar
Komentáře
* E-mail nebude na webu zveřejněn.